pondělí 1. června 2015

Pěstování tlustice

Mezi ostatními sukulenty vyniká jednou zvláštností . Když budete vědět, jak na to, pokojová rostlina tlustice vejčitá se vám odmění svou krásou. A zároveň jsme poprosili o zkušenosti s jejím pěstováním. Tady jsou zkušenosti, které za léta pěstování tlustice Milena Trsková získala:. V zimě dává rostlina přednost .

Má poněkud nelichotivé jméno, ale zato mu dělá čest. Nejznámější tlusticí je bezesporu Crassula portulacea (C. ovata). U tlustic a jim podobných rostlin řežeme vždy nad tzv.


Reportáž o pěstování tlustice , odkud tento sukulent pochází, jak o ní pečovat, jak často jí zalévat, které místo jí k. Poznáte ji podle tmavě zelených, tuhých, okrouhlých listů. Jsou silnější, protože v nich uchovávají vodu. Tlustice patří k často pěstovaným pokojovkám.


Nenáročný sukulent můžeme pěstovat jako bonsai.

Nádoba na pěstování tlustice by měla být tak velká, aby udržela rostlinu a nepřevrátila se. Krasule, tlustice , Crassula - nenáročná pokojová rostlina vhodná i pro. Krasuli také můžeme úspěšně tvarovat a pěstovat jako bonsaj.


Velmi dlouhověkou a poměrně nenáročnou rostlinou, která se často pěstuje jako bonsaj, je tlustice (Crassula). Jak pěstovat a jak o ní pečovat? Rostlina, jež se řadí mezi sukulenty, pochází z . Pro reprodukci rostliny se dají použít dva způsoby. Rostliny, pokojové rostliny, Crassula, tlustice , pěstování , substrát, hnojení, choroby, škůdci.


Kromě toho, že je nenáročná na pěstování , dokážete ji lehce rozmnožit, je příjemná a pěkná. Pěstování tlustice je vcelku oblíbené a rozhodně se do něj můžete pustit. U nás se nejčastěji pěstuje tlustice vejčitá (Crassula ovata).


Chorobami tlustice příliš netrpí, nejčastěji bývají napadeny . V tomto článku vám prozradíme, jak postupovat při pěstování tlustice , která je okrasná nejen svým stonkem a listem, ale také květy či plody. Umístěte ji proto do světlé místnosti, kde se jí bude určitě dařit. Pěstování a péče o klasické bonsaje není nikterak snadná záležitost, navíc.


V létě se mohou rostliny pěstovat venku, na zahradě a balkoně.

Jedná se o sukulent, který pochází až z jižní Afriky.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky